Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

OSADY - oferta standardowa

Wykonuję na zamówienie osady klasyczne i sportowe, do broni palnej, pneumatycznej, czarnoprochowej, białej. Materiał którego używam to drewno egzotyczne, które jest znacznie odporniejsze na warunki atmosferyczne niż nasze rodzime gatunki oraz orzech kaukaski, turecki, laminat(aktualnie niestety niedostępny).

Jest oczywiście możliwość wykonania osady z dostarczonego przez klienta materiału.

Każda osada jest wykonywana przeze mnie ręcznie. Nie wykorzystuję (jak większość "kolbiarzy") gotowych półproduktów z obrabiarek CNC. Nie wykonuję też osad na kopiarce (ewentualnie wybrania pod mechanizmy lub zgrubny kształt). Dlatego każda osada wykonana przeze mnie jest unikalna. Staram się również każdą osadę maksymalnie dopasować do strzelca, zarówno rozmiarowo jak i ergonomicznie. Czas wykonania osady to zwykle od ok 2 do 3 tygodni, ten czas jednak może się wydłużać do nawet 30 dni, w zależności od aktualnego obłożenia warsztatu oraz stopnia skomplikowania danej osady.

Rodzaj osady Orientacyjna cena w PLN
Osada klasyczna(cena nie zawiera materiału) 1300 zł
Osada klasyczna (orzech am. lub czereśnia am.) 1500 zł
Osada klasyczna EXPRESS 7 dni (orzech am.) 2000 zł
Osada sportowa *(nie zawiera materiału) 1800 zł*
Osada sportowa EXPRESS 10 dni (orzech am lub czereśnia am.) 2500 zł*
Regulowana stopka (jedna płaszczyzna - góra/dół lub na długość) 150 - 300 zł
Regulowana baka (classic - góra/dół) 200 zł

* Osada sportowa różni się przede wszystkim gabarytami, kształtem, posiada regulowaną bakę i stopkę(w jednej płaszczyźnie). Cena zależy od projektu osady, dodatków i materiału.


RENOWACJA

Wykonuję renowacje zarówno nowych osad (np. wymiana powłoki lakierowanej na olejową) jak i starych zużytych, porysowanych. Muszę jednak zaznaczyć że wielokrotna renowacja nie jest wskazana, ponieważ każda wiąże się ze szlifowaniem drewna i w pewnym momencie może być jego za mało. Dlatego zawsze swoim klientom proponuję rezygnację z lakierów i wykonanie powłoki olejowanej, wówczas renowacje stają się zbędne, wystarczy odpowiednio dbać o osadę na bieżąco, a będzie zawsze ładnie wyglądała.

Koszt wykonania renowacji to    250 zł

Przy okazji renowacji możemy zmienić barwę osady na wskazany przez klienta kolor

MODYFIKACJE

Czasem nie ma potrzeby wykonywać nowej osady, jeżeli oryginalna tylko w niewielkim stopniu nie jest właściwie dopasowana. Wykonuję różnego typu przeróbki. Ich zakres jest ograniczony jedynie wytrzymałością oryginalnej osady oraz oczywiście estetyką, jeżeli klientowi na niej zależy. Każda modyfikacja jest osobno konsultowana i możliwość jej wykonania zależy od rodzaju osady, materiału z którego jest wykonana oraz kalibru broni. Przy mocnych kalibrach, niektóre przeróbki nie są możliwe do wykonania z uwagi na bezpieczeństwo strzelca. Wtedy pozostaje jedynie wykonanie nowej od podstaw.

Przykładowe ceny niektórych przeróbek (nie należy ich jednak traktować jako ostateczne, ponieważ każda osada i przeróbka wymaga innej pracy):        

Rodzaj modyfikacji Orientacyjna cena w PLN
Wydłużenie kolby od 100 zł
Skrócenie kolby i dopasowanie stopki 100 zł
Mocowanie i dopas. stopki 100 zł
Kratka rękojeści/czółenka 150 zł^
Chropowatość rękojeści/czółenka 75 zł ^
Regulowana baka 250 zł

** tylko razem z inną usługą 10 zł. Sama podkładka i mocowanie 50 zł.

^ Cena za wykonanie jednego z podanych

 

Przy większości przeróbek konieczne jest wykonanie renowacji całej osady. Należy wówczas doliczyć do całości

200 zł


NAPRAWY

W przypadku uszkodzeń mechanicznych osad, istnieje możliwość ich naprawy, co w wielu przypadkach sprawdza się w 100% i nie wpływa na estetykę. Jeżeli więc osada pęknie, uszczerbi się czy nawet złamie, w większości przypadków jestem w stanie taką osadę naprawić, znacznie niższym kosztem niż wykonanie jej od podstaw.

Rodzaj naprawy Orientacyjna cena w PLN
Dosztukowanie ubytków od 50 zł
Naprawa pęknięcia od 100 zł
Naprawa złamania od 150 zł

W większości przypadków po dokonanej naprawie konieczna jest renowacja całej osady, głównie celem zamaskowania naprawianych elementów. Wówczas do całej kwoty należy doliczyć 200 zł.

 

 


Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona jak i treści w niej zawarte oraz fotografie są wyłączną własnością

Macieja Jastrzębskiego. Kopiowanie i wykorzystywanie bez zgody autora jest zabronione.